Szkoły dla ekorozwoju

Nasze przedszkole kolejny raz przystąpiło do programu Ekoszkoły — szkoły dla ekorozwoju certyfikowanego „Zieloną Flagą".  To międzynarodowy tytuł nadawany szkołom i przedszkolom na całym świecie. Program zachęca do angażowania się w ochronę środowiska naturalnego i rozwijania świadomości ekologicznej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami w przedszkolach, szkołach i ich otoczeniu. Wszystko zaczyna się już w przedszkolu, następnie obejmuje szkołę i ostatecznie sprzyja pozytywnym zmianom w całej społeczności.

Więcej... Szkoły dla ekorozwoju

Pierwszy krok

Za nami pierwszy krok na drodze do uzyskania certyfikatu „Zielonej Flagi”.

Powołaliśmy Eko-Komitet, czyli grupę roboczą do spraw Programu Szkoły dla Ekorozwoju.

W skład wchodzą uczniowie z poszczególnych grup — w sumie 8 wychowanków, nauczyciele, personel pomocniczy przedszkola, sekretarz, intendentka, kucharka, szatniarka oraz dwoje rodziców.

Więcej... Pierwszy krok

Audyt początkowy

Pod koniec lutego przeprowadziliśmy w naszym przedszkolu audyt początkowy — kolejny krok w związku z działaniami w ramach programu Eco- Schools.

Więcej... Audyt początkowy

UWAGA. Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki internetowej oznacza Państwa zgodę na używanie plików cookies. Więcej...