Wieści z „Zielonego Zakątka”

Dzień Bez Samochodu

  

22 września 2016 r.

22 września obchodziliśmy Europejski  Dzień  Bez Samochodu. Celem tej akcji jest kształtowanie właściwych wzorów zachowań proekologicznych i przekonanie rodziców dzieci do alternatywnych środków transportu, promowanie transportu publicznego, a także pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest  o wiele przyjemniejsze. W salach poszczególnych grup dzieci odbyły się pogadanki na temat negatywnych skutków używania samochodów. Dzieci wykonały szereg prac plastycznych zachęcających do korzystania z alternatywnych środków transportu.

O akcji rodzice dzieci dowiedzieli się wcześniej. Duża część rodziców przyjeżdża z dziećmi do przedszkola rowerami lub przychodzi pieszo, czego dowodem są zdjęcia.

Cała akcja służyła celom edukacyjnym i proekologicznym, by zmniejszać poziom zanieczyszczenia powietrza i natężenia hałasu w środowisku, w którym żyjemy.

Wróć

UWAGA. Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki internetowej oznacza Państwa zgodę na używanie plików cookies. Więcej...