Aktualności

Kącik wymiany książki

  

Drodzy Rodzice! 

Wzwiązku z tym, że kwiecień to miesiąc związany z książką (2 kwietnia obchodzimy Dzień Książek dla Dzieci zaś 23 kwietnia Światowy Dzień Książki) w naszym przedszkolu powstaje „Kącik wymiany książki”. Kącik będzie funkcjonował przez cały kwiecień.

Zachęcamy do włączenia się do akcji i przynoszenia książek do przedszkola. Książkę przynosimy do kącika w szatni, zaś zabieramy inną, czytamy ją wraz z dzieckiem, po przeczytaniu możemy wymienić na kolejną. Pamiętamy przy tym o poszanowaniu książek i utrzymaniu porządku w kąciku książki. Książki zabierane do domu otaczamy troską i dbamy o zachowanie ich w najlepszej kondycji. Książka jest bardzo ważna w życiu dziecka i dorosłego, wprowadza nas w niesamowity świat wyobraźni, rozwija, uczy i kształtuje gotowość do czytania i pisania. W końcu książka to nasz najlepszy przyjaciel… otoczmy ją więc szacunkiem, miłością i troską — jak prawdziwego przyjaciela.

Wróć

UWAGA. Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki internetowej oznacza Państwa zgodę na używanie plików cookies. Więcej...