Szkoły dla ekorozwoju

Nasze przedszkole kolejny raz przystąpiło do programu Ekoszkoły — szkoły dla ekorozwoju certyfikowanego „Zieloną Flagą".  To międzynarodowy tytuł nadawany szkołom i przedszkolom na całym świecie. Program zachęca do angażowania się w ochronę środowiska naturalnego i rozwijania świadomości ekologicznej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami w przedszkolach, szkołach i ich otoczeniu. Wszystko zaczyna się już w przedszkolu, następnie obejmuje szkołę i ostatecznie sprzyja pozytywnym zmianom w całej społeczności.

Więcej... Szkoły dla ekorozwoju

Pierwszy krok

Za nami pierwszy krok na drodze do uzyskania certyfikatu „Zielonej Flagi”.

Powołaliśmy Eko-Komitet, czyli grupę roboczą do spraw Programu Szkoły dla Ekorozwoju.

W skład wchodzą uczniowie z poszczególnych grup — w sumie 8 wychowanków, nauczyciele, personel pomocniczy przedszkola, sekretarz, intendentka, kucharka, szatniarka oraz dwoje rodziców.

Więcej... Pierwszy krok

Audyt początkowy

Pod koniec lutego przeprowadziliśmy w naszym przedszkolu audyt początkowy — kolejny krok w związku z działaniami w ramach programu Eco- Schools.

Więcej... Audyt początkowy

Certyfikat

Przedszkole nr 318 „Zielony Zakątek” wzięło udział w kolejnej edycji programu Eko-Szkoły. Uzyskaliśmy Certyfikat „Zielonej Flagi” spełniając wszystkie kryteria tego międzynarodowego programu.

Więcej... Certyfikat

UWAGA. Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki internetowej oznacza Państwa zgodę na używanie plików cookies. Więcej...