Aktualności

„Gorączka złota”

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Gorączka złota”. Zbieramy monety 1, 2 i 5 gr na wypoczynek wakacyjny dla dzieci z ubogich rodzin.

Przyjemność dla naszych dzieci z wrzucania monet przyniesie pomoc innym.

Akcja organizowana jest przez PCK.

Więcej... „Gorączka złota”


Teatr Rodzica zaprasza...

... rodziców, którzy chcieliby wspólnie przygotować przedstawienie dla dzieci.

Prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli grup do 5 maja br.

Zebranie organizacyjne „Teatru Rodzica” odbędzie się 9 maja 2017 r. o godz. 17:00.

Zapraszamy!

Więcej... Teatr Rodzica zaprasza...


Rodzinne potyczki, czyli gra „Co wiem o Warszawie”

Zapraszamy dzieci i rodziców do udziału w grze varsavianistycznej.

Zadanie 1.

Od 8 do 19 maja na stronie internetowej przedszkolabędziemy codziennie zamieszczać pytania dla dzieci i rodziców. Pytania będą dotyczyły znajomości Warszawy.

Odpowiedzi na poszczególne pytania, na podpisanych karteczkach, prosimy wrzucać do urny, która będzie ustawiona w holu przedszkola.

Zadanie 2.

Do 19 maja dzieci biorące udział w grze wykonują pracę plastyczną pt. „Moja Warszawa” dowolną techniką, w formacie A4.

Prace oddajemy do nauczycieli w grupach.

Więcej... Rodzinne potyczki, czyli gra „Co wiem o Warszawie”


Dyżur wakacyjny

26 kwietnia 2017 r. o godz. 12.00 pod adresem: przedszkola-dyzury.edukacja.warszawa.pl zostanie uruchomiony elektroniczny system zapisów do dyżurujących w okresie wakacyjnym przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Rodzice będą mogli w systemie elektronicznym wypełnić wniosek, wskazać turnusy i dyżurujące przedszkola/oddziały przedszkolne, do których chcieliby zapisać dziecko.

Przed wypełnieniem wniosku należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów na dyżur wakacyjny (patrz Zasady zapisów na dyżury wakacyjne_2017).

 

Więcej... Dyżur wakacyjny


Światowy Dzień Ziemi

W piątek, 21 kwietnia obchodzimy w przedszkolu „Światowy Dzień Ziemi”. Bardzo prosimy o ubranie dzieci na zielono lub w stroje z elementami zielonymi. Mile widziane ekonakrycia głowy (opaski, kapelusze itp.) wg własnego pomysłu.

Więcej... Światowy Dzień Ziemi


Pokaż wszystkie aktualności
Pokaż wszystkie artykuły

„Zielony Zakątek”

Przedszkole istnieje od 1976 roku, usytuowane jest w cichym osiedlu otoczonym zielenią, z dala od miejskiego zgiełku.

Grono pedagogiczne

Kreatywne grono pedagogiczne zapewnia fachową opiekę, wychowanie i naukę w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa. Nauczycielki preferują indywidualne podejście do każdego dziecka, swobodę i spontaniczność, podejmują niekonwencjonalne metody pracy.

Ekologia

Dostrzegając wokół postępującą degradację środowiska, brak szacunku do przyrody, a także brak umiejętności korzystania z jej darów, nie mogłyśmy patrzeć na to obojętnie. Dlatego też postawiłyśmy na ekologię — za swój priorytetowy cel uznałyśmy budzenie świadomości ekologicznej wśród naszych podopiecznych.
Proponujemy...

... kadrę wykształconych nauczycieli, zajęcia dydaktyczne przygotowujące dzieci do nauki czytania, pisania i matematyki, zajęcia rytmiczno-muzyczne, zajęcia gimnastyczne, naukę języka angielskiego, zajęcia w „zielonej klasie”, opiekę logopedy i psychologa, gry i zabawy na świeżym powietrzu...

Więcej

Ogród przedszkolny

Swą sprawność fizyczną i umysłową nasi wychowankowie mogą rozwijać także w ogrodzie przedszkolnym, który otwiera przed nami wiele możliwości zabaw ruchowych i badawczych. Tu również dzieci mogą spotkać się z różnymi gatunkami roślin i zwierząt...

Więcej

Dzieci o przedszkolu

Lubię swoje przedszkole...

  • Szymek: „... bo lubię się dobrze bawić”
  • Filip: „... bo lubię tu przychodzić”
  • Oliwier: „... bo są fajne zabawki” ...
  • Kaja: „... bo mam fajną panią, kolegów i koleżanki”
Więcej

Sale zajęć

Sale w naszym przedszkolu zostały pomalowane ciepłymi, bliskimi dzieciom kolorami. W każdej z nich stworzone zostały różnorodne kąciki edukacyjne, dające dzieciom szansę rozwoju własnych zainteresowań, możliwości wyboru zadania, samodzielnego działania.

Więcej
UWAGA. Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki internetowej oznacza Państwa zgodę na używanie plików cookies. Więcej...